stabilizator-barku czarny

Orteza na bark – jaką wybrać?

Staw barkowy u człowieka to dość skomplikowana konstrukcja – łatwo nabawić się wszelkich urazów oraz kontuzji. Stłuczenia, złamania czy zwichnięcia to nic nowego w tym obrębie ciała. Należy pamiętać, że wszelki ból stawu brakowego wynikać może także ze zmian zwyrodnieniowych. We wszystkich przypadkach warto stosować ortezę na bark, która można okazać się bardzo pomocna – w skuteczny sposób stabilizuje tę część ciała.

Kiedy najlepiej będzie sięgnąć po ortezę barkową?

Należy pamiętać, że stabilizator barku zalecany jest przede wszystkim w przypadku różnego rodzaju interwencji chirurgicznych. Powinien sprawdzić się on również w przypadku wszelakich przeciążeń mięśni, nadwyrężeniach, urazach mechanicznych, zwichnięciach, naderwaniach czy zerwaniach wiązadeł barku. Orteza będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku pojawienia się stanów zapalnych, a także zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu. Ponadto to świetna opcja do walki z porażeniami oraz w przypadku bezwładności kończyny górnej. Oprócz tego wyróżniane są także ortezy profilaktyczne, po które przeważnie sięgają zawodowi sportowcy. Warto pamiętać, że taki typ stabilizatora pozwoli uchronić staw przed powstaniem kontuzji w czasie treningu.

Orteza na bark

Dobór ortezy na staw barkowy (zobacz takie: https://www.orteo.pl/ortezy-reki-i-barku) musi odbyć się pod nadzorem specjalisty – najlepiej ortopedy bądź fizjoterapeuty. Należy pamiętać, że orteza na bark sprawdzi się jako świetny wspomagacz w przypadku wszelkich kontuzji związanych z barkiem. Na rynku znajdziemy wiele ortez na bark, zrobionych z różnych materiałów.