mata akupunktura

Mata do akupunktury – jak ją wykorzystać i kto powinien z niej zrezygnować?

Mata do akupunktury jest jednym z narzędzi wykorzystywanych do walki z przewlekłym i uciążliwym bólem. Jest to narzędzie, które z powodzeniem można stosować w domu. Jak korzystać z maty i dla kogo nie jest odpowiednia?

Jak korzystać z maty do akupunktury?

mata do akupunkturyMata do akupunktury najczęściej jest prostokątna. Jej wielkość jest dostosowana do wzrostu człowieka.

Chcąc wykorzystać zalety maty, należy ułożyć ją na twardej powierzchni i położyć się na brzuchu lub plecach. Dzięki temu kolce z tworzywa sztucznego będą masowały receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu.

Matę można wykorzystywać również leżąc na kanapie czy siedząc na fotelu. Trzeba jednak mieć świadomość, że kolce nie będą tak silnie pobudzały pracy receptorów. Fotel, jak i kanapa są zbyt miękką powierzchnią, by dobrze wykorzystać właściwości maty do akupunktury.

Na macie warto leżeć nie mniej niż pół godziny. Warto mieć świadomość, że dłuższe leżenie nie może w żaden sposób być szkodliwe dla naszego organizmu. Nawet krótka drzemka nie będzie problemem.

mata do akupunktury jest dość łatwo dostępna, ponieważ można znaleźć ją w internecie, jak tutaj: https://www.orteo.pl/przyrzady-do-masazu/mata-do-akupresury-masaz-calego-ciala-i-cwiczenia-relaksacyjne-iso-acupressure-mat

Kto nie powinien korzystać z maty do akupunktury?

Mata do akupunktury pomaga zwalczyć ból kręgosłupa, głowy czy poprawić samopoczucie. Uznawana jest za bezpieczne urządzenie. Nie znaczy to jednak, że każdy może z niej korzystać.

Kobiety w ciąży powinny skonsultować możliwość korzystania z maty z lekarzem prowadzącym ciążę. Unikać maty powinny również osoby, które mają problemy z krzepliwością krwi oraz te, które stosują leki przeciwzakrzepowe.

Na mate nie powinny kłaść się osoby, które mają świeże rany na skórze, a osoby, które mają pieprzyki, znamiona czy brodawki powinny je wcześniej zabezpieczyć plastrem.