inhalator

Inhalator – co warto o nim wiedzieć?

Inhalator a nebulizator to słowa wykorzystywane zamiennie, natomiast nebulizacja znaczy mechanizm inhalowania zimnej mgły, natomiast inhalacja to wziewanie ciepłej pracy wodnej z dodatkiem artykułów medycznych. Nebulizator to narzędzie, jakie zmienia płynny środek w parę wodną czy spray, jakie są wdychane oraz wciąganie w drogach oddechowych. Mechanizm tenże określany jest inhalacją. Wykorzystywane są w leczeniu wziewnym, natomiast ich funkcjonowanie jest uzależnione od wielkości części dochodzących do układu oddechowego. Inhalacja to zabieg, jaki pozwoli na wdychanie środków umożliwiających oddychanie i odkrztuszanie wydzieliny, natomiast również działających przeciwzapalnie oraz rozkurczowo.

Inhalatory kieszonkowe

inhalator

W aptekach oraz sklepach medycznych, takich jak MegaMedic dostępnych jest parę modeli inhalatorów. Popularnym oraz praktycznym wyjściem są inhalatory z gotowym preparatem. To małe narzędzia, jakie są tanie i można je schować do tornistra, lub torby. Zalicza się do nich inhalatory ciśnieniowe i proszkowe. Przy tychże pierwszych, spray wynika przy naciśnięciu zaworu, w rezultacie czego dochodzi do dużej dekompresji. Takie podanie środka potrzebuje od chorego wprawy, gdyż musi ich dopasować wdech z czasem uwolnienia dawki środka.

Nebulizator a inhalator

Czym się różni inhalator od nebulizatora? Rozbieżności pomiędzy inhalatorem natomiast nebulizatorem są dosyć duże, zawsze należy pamiętać, iż nebulizator jest to specyficzny typ inhalatora. Zarówno inhalacja jak również nebulizacja jest sposobem na dostarczenie środka dokładnie do układu oddechowego. Przy wykorzystaniu narzędzia, jakim jest inhalator, środek dostaje się do płuc w rezultacie czynnego wdechu chorego. W wypadku narzędzia, jakim jest nebulizator, środek w formie mieszanki czy płynu, wskutek funkcjonowania mechanicznego narzędzia, przetwarzany jest w postać sprayu oraz wdychany poprzez chorego.