poduszka ortopedyczna

Jaki jest efekt działania poduszki ortopedycznej?

Dobrym powodem do zamiany zwykłej poduszki na poduszkę ortopedyczną są częste bóle głowy. Gdy zaczniesz spać na takiej poduszce, napięcie mięśni szyi i pleców unormuje się. Produkty te są szczególnie polecane dla osób przechodzących rehabilitację po zabiegach chirurgicznych. Zalecane są również dla osób, które mają problemy z kręgosłupem szyjnym.

Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze poduszek ortopedycznych?

poduszka ortopedyczna

Niektórym osobom może się wydawać, że spanie na poduszce ortopedycznej jest zalecane przez lekarza tylko w przypadku problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Ale taka poduszka ortopedyczna do siedzenia nie zaszkodzi zdrowemu człowiekowi. To tylko poprawia jakość snu. Dlatego podarowanie poduszki ortopedycznej bliskiej osobie jest dobrym rozwiązaniem, aby pokazać, że zależy Ci na niej. Najważniejsze jest, aby wybrać produkt wysokiej jakości.

Główną cechą poduszki ortopedycznej jest wałek, który powinien być umieszczony pod szyją. Może mieć różną wysokość. Aby wybrać model, który jest odpowiedni dla tego kryterium, należy dodać kilka centymetrów do szerokości ramienia. Wysokość nie musi być brana pod uwagę. Jeśli osoba śpi na miękkim materacu, który ugina się pod ciężarem ciała, konieczne jest wzięcie poduszki wyższej.

Materiał wykonania poduszki ortopedycznej

Modele prezentowane w katalogach sklepów internetowych, różnią się wypełnieniem. Do najbardziej popularnych należą te lateksowe. Nie powodują reakcji alergicznych i są łatwe w użyciu. Popularna jest również wyściółka z pianki poliuretanowej. Nadaje się również dla alergików. Materiał sprawia, że poduszka jest twarda i średnio sztywna.

Poduszki z efektem pianki z pamięcią są uważane za najlepsze. Do wypełnienia tego typu wyrobów ortopedycznych stosuje się elastyczną piankę poliuretanową. Co ciekawe, jest on używany do łagodzenia dolegliwości astronautów podczas startu. Materiał ten przez długi czas przywraca pierwotny kształt. Kiedy położysz się na poduszce, przyjmie ona dokładny kształt Twojego ciała. Odciąża kark i plecy. Produkty z efektem pamięci mogą być również wypełnione materiałem SoftTuch.