medycyna estetyczna

Niezwykły dział medycyny – medycyna estetyczna Białystok

Medycyna jest tak szeroka, że obejmuje również estetykę. Wygląd fizyczny też wpływa na stan samopoczucia, daje poczucie własnej wartości, miłości do siebie, a to wszystko jest częścią zdrowia. Do tego służy medycyna estetyczna. Od zarania ludzkości ludzie dokonywali różnego rodzaju zabiegów mających na celu poprawę estetyki. Celem jest nic innego jak podkreślenie urody, poprawa wyglądu fizycznego i znalezienie najlepszej zewnętrznej wersji siebie. Obecnie istnieją zabiegi medyczne, które skupiają się bezpośrednio na urodzie, które nazywane są medycyną estetyczną.

Czym jest chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna tradycyjnie dzieli się na część rekonstrukcyjną i część kosmetyczną, ale stosowane techniki można porównywać. Rekonstrukcyjna chirurgia plastyczna jest wykonywana w celu przywrócenia wyglądu lub funkcji danej osoby, zazwyczaj po przebytym raku, wypadku, skrajnej utracie wagi lub wrodzonych deformacjach. Chirurgia kosmetyczna jest wykonywana w celu poprawy wyglądu osoby i kompensacji zmian wynikających z wieku lub innych powszechnych warunków życia. Termin chirurgia kosmetyczna lub estetyczna chirurgia plastyczna jest często używany, gdy nie ma medycznych powodów do operacji. Chirurgia kosmetyczna nie jest samodzielną specjalnością medyczną, jak na przykład choroby serca, ale stanowi istotną część dziedziny chirurgii plastycznej. Najczęstsze zabiegi chirurgiczne to powiększanie piersi implantami silikonowymi, liposukcja i operacja powiek. W języku potocznym chirurgia kosmetyczna zwykle odnosi się również do zabiegów niechirurgicznych, którymi są zazwyczaj zabiegi na zmarszczki.

medycyna estetyczna
drstawowska.pl/

Głębokie odmładzanie skóry: dla intensywnego wypełnienia

Metoda ta wywodzi się z klasycznej mezoterapii, która polega na wstrzykiwaniu w powierzchnię skóry koktajlu z kwasu hialuronowego i witamin, aby dostarczyć składników aktywnych o działaniu zarówno nawilżającym, jak i rewitalizującym. Wstępne iniekcje igłowe w celu globalnego nawilżenia powierzchni całego dekoltu z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego i roztworu polirewitalizującego. Następnie, za pomocą igły, specyficzna praca korekcyjna na każdej ważnej zmarszczce z usieciowanym kwasem hialuronowym, aby wymazać ją natychmiast i w sposób trwały. Te dwie powiązane techniki stanowią raczej kompletny zabieg medycyny estetycznej dla skóry, która dzięki temu korzysta z podwójnego działania na powierzchni i pod skórą właściwą. Nadaje się do dekoltu, odmładzanie może być również stosowane na szyi, obszarze, który jest trudny do odmłodzenia.