emolium

Co zawierają kosmetyki Emolium?

Seria kosmetyków Emolium dedykowana jest do oczyszczania i pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do swędzących zmian. Nawilżające, natłuszczające, pozwalające zachować naturalną barierę ochronną skóry kosmetyki Emolium są produktami, odpowiednimi do zastosowania u dzieci i niemowląt z problemem suchej skóry, zagrożonej atopowymi zmianami oraz już dotkniętej atopowym zapaleniem. 

Emolium dla noworodka – czy skład jest bezpieczny?

Emolium szampon wykazuje się działaniem nawilżającym włosy i dbającym o utrzymanie prawidłowej bariery ochronnej skóry głowy. Skład produktów jest w pełni przebadany, bez składników konserwujących, barwiących. Emolim balsam oraz produkty myjące zawierają naturalne wyciągi roślinne oraz wyselekcjonowane elementy, wpływające na utrzymanie nawilżenia skóry. Można bezpiecznie stosować je u najmłodszych dzieci.

Emolium emulsja do ciała i pozostałe kosmetyki z serii – jaki skład?

Emolium 3w1 to kosmetyki, dedykowane do skóry z AZS. Ich skład opiera się o hialuronian sodu, który w połączeniu z olejem canora działa regenerująco i ochronnie na barierę lipidową naskórka. Seria Emolium zawiera ponadto:

  • olej z pestek winogron,
  • olej z awokado,
  • betainę z ziaren pszenicy i buraków cukrowych,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega.

Brak sztucznych dodatków, substancji zapachowych i barwników pozwala na bezpieczne stosowanie dla skóry wrażliwej, swędzącej, skłonnej do alergii. Odpowiednio dobrane proporcje składników pozwalają ograniczyć świąd skóry. Szampon Emolium odpowiedni jest do każdego typu włosów, a seria Emoilum Suncare poza ochroną przeciwsłoneczną zapewnia ochronę bariery lipidowej skóry.